pirpapa

صبحانه مقوی با قره حلوا ( حلوا سیاه)۱۳۹۸/۰۸/۱۹ | ۰۸:۳۸:۴۱


صبحانه مقوی با قره حلوا ( حلوا سیاه )


صبحانه، وعده غذایی که یکی از مهم ترین وعده های غذایی ما در زندگی به حساب می آید. تمامی پزشکان و محققان صبحانه را یکی از مهم ترین وعده ها غذایی میدانند. فواید خوردن صبحانه بسیار است ولی متاسفانه امروزه  ما بخاطر مشغله های زیاد خوردن صبحانه را فراموش میکنیم و از همان ابتدا صبح یک حرکت ناصحیح را بر روی بدن خود اجرا میکنیم.
خوردن مقداری صبحانه روزتان را بصورت دیگری رقم خواهد زد و شاداب و پر انرژی به فعالیت خواهید پرداخت. وقتی صبح را با خوردن مقداری صبحانه شروع میکنید یعنی بدن و مغزتان به اندازه کافی انرژی برای سوزاندن دارد و با شادابی و روحیه عالی به فعالیت روزانه خود خواهید پرداخت ولی بدون صبحانه مثله ماشینی هستید که بنزین برای سوزاندن ندارد.مزایای خوردن صبحانه

- ذخیره کردن انرژی لازم برای فعالیت روزانه
 

- بالا بردن سطح یادگیری و تمرکز بیشتر

- جلوگیری از افزایش وزن زیاد و کنترل منظم افزایش وزن

 

- خوردن صبحانه بهترین روش‌ برای تحریک حرکات روده و پیشگیری میباشد.

- افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) بدن و مصرف بهتر انرژی برای فردصبحانه چی بخوریم؟

خوردن صبحانه از قدیم تا الان همراه با نوشیدنی های مختلفی در ملل های مختلف بوده است مانند چای، قهوه، انواع آبمیوه و... در فرهنگ ما ایرانیان نوشیدنی پر مصرف در صبحانه چای و شیر میباشد.  نوع صبحانه شامل خوردنی ها و غذاهای زیادی میتواند باشد ولی مهم ترین عاملی که کیفیت یک صبحانه را بالا میبرد میزان کالری و انرژی دریافتی از آن است.
به گفته محققان باید صبحانه خود را جوری انتخاب کنیم که مناسب بدن و وضعیت فردی باشد مثلا صبحانه  افراد دارای بیماری های مختلف با افراد عادی باید متفاوت باشد تا صبحانه کاملا جذب بدن شود و بتواند انرژی لازم را برای فعالیت روزانه تامین کند.
نوع صبحانه در فرهنگ ما ایرانیان از قدیم شامل کره مربا، عسل، نان و پنیر، پنیر و گردو، انواع مربا، سرشیر، عدسی، حلیم و... میباشد.
درصبحانه ما ایرانیان خوردن های بسیار خلاقانه ای وجود داشت که با خلاقیت های و ذوق آشپزی و ترکیبات بسیار مقوی درست میشدن و این صبحانه های خلاقانه در شهر های ایران متفاوت بود و نسبت به محصولات بومی آن شهر پخته میشد.
صبحانه های  زمان قدیم از ارزش غذایی بالایی برخوردار  بودند چون ترکیبات بسیاری عالی داشتند و با صرف وقت و مدت زمان کافی پخت میشدن در این اخبار میخواهیم شما را با یک صبحانه بسیار مقوی آشنا کنیم اسم این خوردن بسیار مقوی قره حلوا ( حلوا سیاه ) است.


قره حلوا( حلوا سیاه)  یک صبحانه بسیار مقوی  

قره حلوا یکی از سوغاتی ها و خوردنی های بسیار لذیذ شهر اردبیل میباشد که بخاطر ترکیبات فوق العاده ای که درون خود دارد یک غذا کاملا به حساب می آید. قره حلوا را در وعده های مختلف مصرف میکنند ولی بهترین وعده برای خوردن قره حلوا صبحانه میباشد. مصرف قره حلوا برای افراد پر مشغله بسیار خوب میباشد چون فقط کافیست چند قاشق از حلوا سیاه رو بخورن  و فوری به کار خود برسند، همین چند قاشق حلوا سیاه مثله این است که یک صبحانه کامل نوش جان کرده اید.
شاید برای شما سوال باشد که چگونه چند قاشق حلوا سیاه جای یک صبحانه کامل را میدهد؟
قره حلوا  دارای ترکیبات بسیاری مقوی میباشد که اگر میزان انرژی دریافتی از هرکدام را حساب کنیم یک غذا کامل به حساب می آید.
ترکیبات قره حلوا شامل آرد،
 عسل، جوانه ی گندم، کره ی طبیعی، گردو، خلال پسته، پودر نارگیل، شکر، روغن محلی ، ادویه میباشد. خودتان حدودی میزان انرژی هر کدام از این ترکیبات را در نظر بگیرید تا از میزان انرژی که این صبحانه بهتونه میده یک روز عالی رو شروع کنید.
قره حلوا بخاطر ترکیب شدن با عسل و کره محلی فساد پذیر نمی باشد و تا مدت زیادی قابلیت نگهداری دارد. بهتر است قره حلوا را در یخچال و در دما معمولی نگهدارید و موقعه خوردن کمی آن را گرم کنید تا مثله روز اول تازگی پخت خود را داشته باشه.
قره حلوا را میتونید هم با نون و یا خالی نوش جان کنید، هنگام خوردن حلوا سیاه  برای نوشیدن چای را برای صبحانه انتخاب کنید و برای عصرانه نوشیدنی دوغ را انتخاب کنید.


خرید آنلاین قره حلوا ( حلوا سیاه)
 

برای تهیه حلوا سیاه باید وارد وب سایت فروشگاه آنلاین پیرپاپا بشید www.pirpapa.com و از قسمت محصولات محلی حلوا سیاه رو خریداری کرده و در سراسر ایران درب منزل خود دریافت کنید.
 

پیرپاپا اولین و بزرگترین سایت فروش قره حلوا( حلوا سیاه ) در ایران
ارسال حلوا سیاه ( قره حلوا ) به سراسر ایران

 

بازگشت